BÜKO: “BÜTÜNSEL BEYİNLE KUANTUM OKUMA” ATÖLYESİ” ANKARA

TARİH AÇIKLANACAKTIR. / ANKARA

3 tam gün + 2 adet okuma odası

TARİH AÇIKLANACAKTIR. / 09:30 – 17:30

Eğitmen: Sema K. Tezer

Eğitim yeri: Denge Merkezi Ankara Filistin Caddesi Balcan apt. No: 26/5 GOP Ankara

NLP “Neuro Linguistic Programing, Fotografik Okuma ve Hızlandırılmış Öğrenme metodolojilerinin entegrasyonu ile geliştirilmiş teknik ve yöntemlerle BÜTÜNSEL BEYİN sistemini harekete geçirerek, normal lineer okumada yeterince kullanılmayan “Bilinç Dışı Alan” kaynağımızı kullanıma açarak, yazılı materyal okuma sürecimize büyük bir esneklik ve hız kazandırmak üzere tasarlanmıştır. BÜKO, Yazılı materyali, okumak ve anlamak değil, gözleyerek, amaca yönelik veriyi “bilinç dışı”na kalıcı “indirmek”tir.

KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

  • Okuma süreçlerinde beynin görselleştirme becerisini hızlandırmayı ve sağ-sol beynimizi birlikte dengeli kullanabilmeyi destekler.
  • Odağı bütüne yönelterek, fotoğrafik ve eidetic (sezgisel, önceden algılama) özümseme ve kayıt yapmayı sağlar.
  • Okuma sürecine bir amaç/odak, yüksek hız ve verimlilik katarak, okuma amacımıza yönelik çok kısa sürede tatmin olmayı sağlar.
  • Bütünsel, sezgisel ve fotoğrafik algılama ve öğrenme kapasitemizi harekete geçirerek, bilinçdışı / uzun erimli hafızamızı bilinçli ve amaca yönelik kullanmamızı destekler.
  • Zihin haritaları metodu ile okudularımızdan kalıcı, hatırlanabilir ve paylaşılabilir görsel notlar tutma becerisini kazandırır.
  • Çok sayıda kitabı BÜKO yöntemleri ile hızla gözden geçirerek, odaklandığınız konu hakkında “özetleyerek okuma” ve not çıkarma becerisi geliştirir.
SİZE ULAŞALIM