Dr. Zerrin Başer, MCC

Robert Koleji’nin ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ve Aile Hekimliği Uzmanlık ihtisası yapmıştır. Sağlık Bakanlığı’nda Dünya Bankası Finansmanlı Sağlık Projesinde Türkiye’de Aile Hekimliği Sistemini kurmak üzere çalışmış, TAPD’de AB finansmanlı HIV//AIDS’in önlenmesi ile ilgili proje yürütmüş,  Washington D.C. merkezli The Futures Group International’ın Türkiye Müdürü olarak görev almıştır ve Dünya Sağlık Örgütüne sunduğu danışmanlık hizmetleri geçmiş iş yaşamının deneyimlerini oluşturmuştur.

2004 yılında Denge Merkezi Danışmanlık şirketini Ankara’da kurmuş, 2010’da İstanbul şubesini açmıştır. Dr. Zerrin Başer, yaklaşık 24 yıldır bireysel ve kurumsal gelişim alanında da çalışmakta olup, özellikle kişi ve kurumların potansiyellerini ortaya çıkaran bütünsel metodolojileri, değer ve insan odaklı sistem yaklaşımlarını ve verimli takım süreçlerine yönelik bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Temmuz 2008’den itibaren Kanada Merkezli Erickson Coaching International’ın Türkiye yapılanmasının temsilciliği ve sorumluluğunu yürütmekte, İstanbul, Ankara ve İzmir’de Erickson Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifikasyon programlarını  düzenlemektedir. Erickson Cocahing International uluslararası eğitmen ve danışma kurulu kadrosunda olan Dr. Başer Avrupa Ülkelerinde uluslararası eğitmen, danışman, takım koçu ve koç olarak hizmet sunmaktadır.

2008-2014 yılları arasında Leadership Management Intstitute (LMI) Türkiye lisansörlüğü ile Liderlik Üniversitesi ve Liderlik Zirveleri programlarını yürütmüştür. 2012 yılında 5 Deep ile işbirliği yaparak Spiral Dinamik Bütünsel Değer Sistemlerinin Türkiye’deki temsilcisi ve uygulayıcısı olmuştur.

Özellikle üst düzey yönetici ve liderlere yönelik koçluk hizmetleri, liderlik programları uygulamakta, profesyonel koçluk mesleğinin Türkiye’de ve dünyada gelişimi için çalışmalar yapmaktadır. Denge Merkezi Eğitim Danışmanlık çatısı altında özellikle “Değer Odaklı İnsan Gelişimi” penceresinden kurumlar ve organizasyonlara yönetsel beceriler, koçluk, üst yönetim takım koçluğu, koçluk bakış açısı ile mentörlük gibi gelişim projeleri yürütmektedir. İnsanın liderlik potansiyelini ortaya çıkarmak üzere lider modellemeleri, üst düzey yönetici koçluğu ve mentörlük hizmetleri sunmaktadır.

“Liderlik” üzerine kitap yazmakta ve geleceğin liderliği ağırlıklı “esinlendiren konuşmalar” yapmaktadır. Son dönemlerde yeni nesil organizasyonlar ve gelişim süreçleri üzerine odaklı çalışmaktadır. Derin ve destekleyici koç konumunu güçlendirmek için düzenli eğitimlere katılarak ve profesyonel olarak koçluk alarak kendi üzerinde çalışmaktadır.

5000 saatten fazla koçluk, 12.000 saatten fazla eğitmenlik deneyimi vardır. International Coach Federation’ın Master Certified Coach (MCC) ünvanına sahiptir.