Liderlik

Liderlik Eğitimi

Her insan yaşamının en az bir alanının lideridir. Liderlik potansiyeli, insanın sol ve sağ beyin kapasitelerini birlikte-dengeli kullanımı ve gelişimi ile pek çok farklı zeka potansiyelinin harekete geçmesi sonucu, kişinin liderlik ettiği alanda vizyon ortaya koyabilmesi, o vizyonu çevresine yansıtabilmesi, benimsetebilmesi, çevresini motive ederek ulaşılmak istenilen hedeflere ortak değerlerle yürüme iradesini ortaya koyabilmesidir. Liderlik Eğitimi bu potansiyelin ortaya çıkmasına, kişinin kendini tanıyıp, kendi sistemini farkındalıkla yönetebilmesine destek olur.

Liderlere Koçluk

Liderlere koçluk; Liderlerin, özellikle kurum/organizasyonlarının hedeflerine ulaşmasında, kendi farkındalık ve potansiyellerini geliştirerek en geniş vizyona, en doğru stratejilerle ve en kısa zamanda ulaşmaları için, yol boyu birinin varlığıyla, güçlü sorular eşliğinde sesli düşünerek en etkili sonuçları oluşturmalarını sağlayan bir-e-bir koçluktur. Yetkinliklerin gelişmesi, yüksek potansiyellerin desteklenmesi, iş tatmini ve motivasyonun artması, takımın sinerjik yönetimi, kişisel farkındalık ve duygusal gelişim en önemli odak alanlarıdır. Kişi ile belli zaman aralıklarında belirlenen süre içinde ve önceden belirlenen ana hedefler doğrultusunda gerçekleşir. Kişiye yönelik gibi görünse de, sonuçta kuruma ve kurumun süreçlerine katkı sağlar. Liderin takımı ve yönettiği çalışanlar sonuçlardan doğrudan etkilenir.

Liderlik Yolculuğu

Liderliği yaşamının vazgeçilmez bir unsuru olarak değerlendiren, liderlik potansiyelini bir veya daha fazla alanda kullanmak isteyenlere yönelik özel olarak tasarlanan programlardır.

Sorularınız için: