ERICKSON COACHING INTERNATIONAL KİMDİR?

Erickson Coaching International, Klinik psikolog ve NLP “Neuro Linguistic Programing” uzmanı Dr. Marilyn Atkinson tarafından, Kanada’da kurulmuş Uluslararası akredite bir koçluk okuludur.

İsmini, ünlü psikiyatrist Dr. Milton Erickson’dan almıştır. Dr. Marilyn Atkinson onun felsefesini Erickson Koçluk eğitiminin temel felsefesi olarak benimsemiştir.

Dünyanın 40’a yakın ülkesinde koçluk eğitimleri, koçluk ve koçluğu destekleyici pek çok farklı eğitimi sunan yaygın bir eğitim kurumudur.

Denge Merkezi, Ağustos 2008’den bugüne, Ankara ve İstanbul merkez olmak üzere İzmir, Bursa, Antalya ve KKTC Girne’de Erickson Türkiye Temsilcisi ve Organizatörü olarak hizmet vermektedir. Erickson Koçluk Okulu, kendini sürekli geliştiren yenileyen bir okul olarak koçluk mesleğinin standardını bir “Dünya Oyununa” “World Game” taşımak üzere çalışmaktadır. Koçluğun profesyonel bir meslek olmasının yanı sıra; insanın, dünyaya ve topluma hizmet sunmasının araçlarından biri olduğu anlayışını da içinde barındıran yaklaşımlara sahip bir okuldur. Aynı zamanda Erickson Koçluk Okulu, programlarında bilimsel çalışma ve alt yapıyı ve insana ait beyin sistemleri başta olmak üzere pek çok farklı yaklaşımı katılımcılarına sunar. Oldukça gelişmiş, yaygın, alanında yetkin ve Erickson prensiplerini tüm yaşamında benimsemiş, çok sayıda uluslararası eğitmen, mentör ve destekleyici büyük bir ekip ile hizmet vermektedir.