Sema K. Tezer, PCC

Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Mezunudur. 2003 yılında Dr. Zerrin Başer eğitmenliğinde tanıştığı NLP “Neuro Linguistic Programing” programı ardından, “Kendini Gerçekleştirme” konusunda kendi üzerinde yaptığı çalışmaların bir sonucu olarak, insanın kendini ve potansiyelini tanıması ve “Yaşama bir insan olarak neler sunmak istiyorum?” sorusunu araştırmanın yaşamın temelini oluşturduğunu deneyimleyerek keşfetmiştir.

Üniversite yıllarından bu yana ilgilendiği insani gelişim, NLP ve Koçluk alanlarındaki çalışmalarını adanmışlık, yaratıcılık ve dönüşüm değerlerini temel alarak,  2007 yılında Denge Merkezi Eğitim ve Danışmanlık’ta profesyonel olarak sürdürmeye başlamıştır. Denge Merkezi’nde eğitmen, ICF “Uluslararası Koçluk Federasyonu” akredite PCC ünvanlı Profesyonel Koç, Takım Koçu & Kolaylaştırıcı ve süpervizör olarak hizmet vermekte ve Denge Merkezi ekip arkadaşları birlikte, genel koordinasyon süreçlerini bir çok aşamada desteklemektedir.

Bununla birlikte, Peyzaj Mimarlığı, tasarım, NLP ve Koçluk alanındaki yetkinlikleri ve özel ilgi alanlarının bir sentezi olarak, Grafik (Görsel) Özetleme & Kolaylaştırıcılık (Graphic Recording & Facilitation) ve görsel eğitim materyalleri yaratımı gibi tasarım ağırlıklı hizmetleri sürdürmektedir.